ENRU

ЄС готовий допомогти з відбором кандидатів до Антикорупційного суду

У Євросоюзі наполягають на необхідності створення окремого Антикорупційного суду та готові допомагати з відбором суддів.

Про це йдеться у відповіді представництва ЄС, повідомляє «Європейська правда».

Наголошується, що Антикорупційний суд повинен бути створений як незалежна і окрема установа від існуючої структури судової влади.

«Незалежність, цілісність та професіоналізм усіх суддів, які будуть призначатися в антикорупційний суд, будуть мати вирішальне значення для відновлення довіри громадськості до влади, і ЄС готовий сприяти прозорості процесу відбору суддів у разі необхідності», — заявили у ЄС.

Також в ЄС наголошують, що висновок Венеціанської комісії щодо Антикорупційного суду є дуже важливим у контексті подальшої модернізації України і «містить корисне уточнення європейських стандартів створення спеціалізованих антикорупційних судових органів».

Венеціанська комісія підтримала створення Антикорупційного суду в Україні.

Президент Порошенко наполягає на створенні антикорупційних палат при діючих судах. Також не хоче створення Антикорупційного суду генпрокурор Юрій Луценко.

13 липня на прес-конференції у Києві Юнкер заявив, що створення Палати з протидії корупції в судовій системі буде достатнім.

Депутатка Європарламенту Ребекка Хармс заявила, що здивована заявою Юнкера щодо створення антикорупційної палати. У Національному антикорупційоному бюро заявили, що в Україні немає альтернативи створенню окремого Антикорупційного суду.

Водночас у представництві Євросоюзу в Україні заявили, що немає значення, як цей орган «називатиметься та яким чином буде створений, а головне, щоб він був незалежним».

Раніше ЄС наполягав на створенні спеціального Антикорупційного суду. А Transparency International EU виступила проти створення антикорупційних палат в Україні.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram