Світ

ЄС у торгівлі зі США поводяться «так само погано», як і Китай — Трамп

2 липня, 2018 13:13
Світ/ЄС у торгівлі зі США поводяться «так само погано», як і Китай — Трамп
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп заявив, що Євросоюз у своїй торговельній політиці поводиться по відношенню зі Сполученими Штатами «так само погано», як і Китай.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Євросоюз у своїй торговельній політиці поводиться по відношенню зі Сполученими Штатами «так само погано», як і Китай.

Про це він повідомив у інтерв’ю телеканалу FoxNews.

«Європейський союз, мабуть, настільки ж поганий, як і Китай, тільки трохи менше. Минулого року ми мали дефіцит торгівлі з ЄС у розмірі 151 мільярд доларів», — заявив Трамп, коментуючи своє можливе рішення запровадити мита на іноземні автомобілі, що ввозяться до США.

В свою чергу, за даними Financial Times, у ЄС уже підготували пакет митних заходів у відповідь на американські мита на автомобілі. Зокрема, у разі введення мит на автомобілі, проти американських товарів можуть запровадити митні обмеження на суму понад 300 мільярдів доларів по всьому світу.

Нагадаємо, що 22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Також Трамп радив Франції вийти з ЄС «для кращих торговельних відносин».

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Раніше Європейська комісія пропонувала 25% мита на американські товари, наприклад, соки, одяг, мотоцикли тощо.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Пов`язані новини