Європейська комісія направить спеціальну місію з оцінки впливу російської агресії в Азовському морі на економічну і соціальну ситуацію в Приазов'ї — вона приїде 28-29 січня до Маріуполя.

Про це повідомив брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк у своєму Twitter.

16 січня Міністерство закордонних справ повідомило, що наприкінці січня на Донбас приїде спеціальна місія Євросоюзу, яка розглядатиме проекти допомоги Донеччині і Луганщині.

Зазначимо, що також 16 січня глава українського МЗС Павло Клімкін заявив, що представники ОБСЄ на переговорах у Мінcьку (ОБСЄ є офіційною стороною перемовин у Тристоронній контактній групі) запропонували створити спільну з Організацією Об’єднаних Націй миротворчу місію на Донбасі. Утім спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Задік це заперечив.

Нагадаємо, у вересні 2018-го президент Петро Порошенко заявив, що Україна, Німеччина, Франція та США «практично готові» до внесення на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюції про введення миротворців на Донбас.

Раніше спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер повідомив, що Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія та Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер повідомив Громадському, що, на його думку, Росія чекатиме закінчення виборів в Україні, перш ніж вирішувати питання миротворчої місії ООН на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Поділитись: