У Газпромі повідомили, що в ЄС є достатньо альтернативних джерел постачання газу, окрім Росії, однак навіть попри це країни ЄС не відмовляються від російського газу.

«В жодному іншому регіоні світу наразі немає такої кількості альтернативних маршрутів постачання газу, як у Європі, яка уже зараз — при сумарних потужностях регазифікаційних терміналів понад 200 мільярдів кубометрів, має фізичні можливості імпортувати значні обсяги скрапленого газу замість російського», — повідомила генеральна директорка «Газпром експорт» Олена Бурмістрова під час конференції у Гонконзі, Китай.

За її словам, ЄС використовує свої термінали для купівлі скрапленого газу лише на третину. Водночас знизилась завантаженість не російських газопроводів, які постачають до ЄС газ.

У Газпромі вважають, що це свідчить про високу конкурентоздатність російського газу та про доцільність подальшого будівництва російських газопроводів до ЄС, у тому числі газопроводів в обхід України — «Північного потоку-2» та «Турецького потоку».

9 січня стало відомо, що США планують запровадити економічні санкції проти найбільших компаній-підрядників, які будують російський газопровід «Північний потік-2». Зокрема проти швейцарської компанії Allseas, яка володіє кораблями, що можуть прокладати газопровід на великій глибині і аналогів яким немає.

Зокрема, 13 січня стало відомо, що посол США у Німеччині Річард Гренелл розіслав низці німецьких компаній листа, у якому застеріг від участі у будівництві «Північного потоку-2» та можливим запровадженням американських санкцій за це.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 600 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись: