Світ

Євросоюз не потребує «Північного потоку-2» — прем’єр Польщі

4 липня, 2018 13:20
Світ/Євросоюз не потребує «Північного потоку-2» — прем’єр Польщі
Зберегти
Вигляд
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Європа не потребує будівництва нового газопроводу Росії, а сам цей проект становить загрозу енергобезпеці ЄС.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Європа не потребує будівництва нового газопроводу Росії, а сам цей проект становить загрозу енергобезпеці ЄС.

Про це він заявив під час свого звернення до Європарламенту, передає «Укрінформ».

«Усі зусилля у Східній Європі щодо енергетичної безпеки можуть бути підірвані проектом «Північний потік-2». Це не економічний проект, а політичний. Євросоюз його не потребує», — заявив Моравецький.

На його думку, будівництво «Північного потоку-2» надасть Росії додаткових важелів впливу на формування політики у ЄС, що створює ризики дестабілізації регіону.

Нагадаємо, що Раніше у Польщі заявляли про втрати у розмірі 1 мільярд злотих через підписані з Газпромом угоди на транзит газу. 

«Польща отримувала за транзит лише 21 мільйон злотих. Це одна сота тієї суми, яку за транзит вимагають українці», — повідомляли в польському уряді.

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах. 

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини