Адвокат Владислава Мангера Андрій Мурашкін прокоментував історію з передачею бази відпочинку у Лазурному ще одному фігуранту справи Гандзюк — Олексію Левіну, про що розповідали журналісти програми «Схеми» у своєму розслідуванні. Про це із зали судового засідання щодо обрання запобіжного заходу Мангеру передає кореспондентка Громадського.

За словами Мурашкіна, ця база належить київському бізнесмену і була передана його юридичному бюро у юридичне управління. Адвокат додав, що база наразі фігурує у числених судових справах та у конфлікті з минулими власниками, які намагалися «здійснити рейдерські захоплення» цієї бази. Однак, влітку 2018 року таке захоплення було здійснено.

За словами захисника, 1-го серпня 2018 року він відбув у відпустку до Таїланду, і дбаючи про долю бази відпочинку, уклав договір із Левіним.

«Оскільки я розумів, що мене не буде певний час в країні і, знаючи, що база перебуває під дуже великими атаками, я для себе виробив певні шляхи для того, щоб її захистити на час моєї відсутності. Я здійснював певні дії з реєстрами, для того щоб зупинити реєстраційні дії та не дати можливості змінити власників юридичної особи. Що стосується майна, я вирішив захистити її таким чином: передати в оренду фізичній особі, яка є моїм клієнтом», — сказав Мурашкін.

Він пояснив, що Левін є власником ТОВ «Левіофан», яке займається сільським господарством, для нього Мурашкін «здійснював роботу щодо оформлення договорів оренди земельних ділянок».

«Тому пан Левін мені особисто знайомий, як мій клієнт. Саме тому я вирішив укласти з паном Левін договір оренди виключно формально, для того, щоб якщо якась особа вирішить заволодіти протиправно майном, в мене була можливість, поки триває війна, за це майно ... спокійно ним користуватися», — пояснив Мурашкін у суді.

Втім, за словами чоловіка, умови договору містять обов'язкову умову — база вважається переданою лише з моменту підписання актів приймання-передачі:

«Оскільки за час нашої відпустки базу так ніхто і не захопив, акти підписано не було і базу передано не було пану Левіну. А враховуючи те, що пан Левін зник з міста Херсона, мені не вдалось цей договір з ним розірвати, оскільки він матеріальний і я його укладав навмисно таким чином, щоб його не можна було просто зі сторони скасувати у будь-який момент».

Також Мурашкін попросив не називати його «юристом Мангера»: «Те, що я юрист пана Мангера – неправда. Я маю власне юридичне бюро і обслуговую, як пана Мангера, так і інших посадовців Херсона», — каже Мурашкін.

Водночас, у коментарі Громадському Мангер сказав, що не знав про передачу бази, і додав, що Мурашкін не є його особистим юристом.

Раніше журналісти програми «Схеми» у своєму розслідуванні розповідали про те, як Владислав Мангер пов’язаний з фігурантами справи вбивства Гандзюк. Зокрема, йшлося про те, що юрист Мангера Андрій Мурашкін, який наразі представляє інтереси чоловіка у суді, передав фактично за безцінь один із найпрестижніших комплексів у Лазурному підозрюваному Олексію Левіну.

Лазурне — курортне містечко на узбережжі Чорного моря на Херсонщині. З-поміж старих радянських баз відпочинку помітно виділяється сучасний комплекс Oasis Beach. Його збудував у 2014 році виходець з Херсона бізнесмен Леонід Аврамков. Але з 2016 року в комплексі господарюють зовсім інші люди. Рейдерське захоплення комплексу нині розслідує місцева прокуратура. Вже вручена перша підозра у справі.

Раніше прокурори у клопотанні заявили, що мають інформацію про те, що до нападу на Катерину Гандзюк Мангера помічали у компанії інших фігурантів справи — Левіна та Павловського у кафе «Сандро».

Мангер не заперечив своє знайомство з Левіним, але зазначив, що спілкувався з ним виключно, як з помічником депутата Херсонської облради Миколи Ставицького.

Раніше прокурори заявили, що Мангер та Левін платили іншим фігурантам справи за мовчання.

За даними слідства, на початку липня 2018 року Владислав Мангер вирішив організувати умисне вбивство Катерини Гандзюк. Як зазначають в Генпрокуратурі, він пішов на злочин «керуючись особистісною неприязню, яка в нього виникла на підставі активної громадської позиції Гандзюк».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Мангер — один із замовників, але не верхівка»: волонтер Синіцин про справу Гандзюк

Нагадаємо, 11 лютого Мангеру оголосили підозру в організації вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Прокуратура просить взяти Мангера під варту на 2 місяці без застави. Мангер, коментуючи звинувачення у причетності до вбивства Гандзюк, сказав, що не знав Гандзюк особисто, а обвинувачення назвав «взятими з інтернету». Раніше бюро Херсонської обласної організації «Батьківщини» виключило з партії Мангера, а також рекомендувало йому піти з посади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто такий Владислав Мангер, і чому його підозрюють в організації вбивства Катерини Гандзюк

28 січня батько Катерини Гандзюк, виступаючи на засіданні комісії щодо її вбивства, згадав прізвище Мангера. Він назвав «Батьківщину» та «Блок Петра Порошенка» «партіями вбивць» його доньки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Херсонську активістку, а також радницю міського голови Катерину Гандзюк 31 липня облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Поділитись: