Дружина незареєстрованого кандидата у президенти Білорусі Вероніка Цепкало (праворуч) та її чоловік
Фото:

Facebook/Veronica Tsepkalo

Дружина незареєстрованого кандидата у президенти Білорусі Валерія Цепкала Вероніка покинула країну. Раніше з Білорусі виїхав її чоловік.

Про це спочатку повідомляли низка російських видань з посиланням на джерела, зокрема «Дождь», «Интерфакс», «РИА Новости». Згодом інформацію підтвердили у штабі кандидатки у президенти Світлани Тихановської, представницею якого є Вероніка.

Ми звернулися за коментарем до помічника Валерія Цепкала. Він нам відповів, що не володіє такою інформацією, запитав, звідки такі дані, та пообіцяв уточнити.

Співрозмовник «Интерфаксу» повідомив, що Цепкало виїхала з країни, побоюючись кримінального переслідування. За словами джерела видання «Дождь», зараз вона перебуває в Москві.

Згодом Вероніка зв’язалася зі своїм штабом. У заяві штабу йдеться: «Ми поважаємо рішення Вероніки, ситуація непроста. Ми вважаємо, кожен має право оцінювати ризики для себе самостійно».

Чому Валерій Цепкало виїхав з Білорусі?

Його розглядали як одного з головних конкурентів Лукашенка на цих виборах. Але 14 липня Центральна виборча комісія Білорусі не зареєструвала його кандидатом. Офіційно — через недостатність достовірних підписів на його підтримку. ЦВК визнала достовірними приблизно 80 тисяч підписів (100 тисяч необхідні для реєстрації) зі 160 тисяч.

24 липня стало відомо, що Цепкало разом із дітьми виїхав з Білорусі в Росії через загрозу арешту. Опозиціонер розповів нам, що 1 серпня приїхав до Києва.

Дружина опозиціонера Вероніка Цепкало залишилася в Білорусі та брала участь у виборчій кампанії кандидатки в президенти Світлани Тіхановської.

Що з виборами у Білорусі?

О 8:00 9 серпня у Білорусі та за кордоном відкрилися виборчі дільниці. Вибори триватимуть до 20:00. Після цього очікуються попередні результати голосування.

Крім Олександра Лукашенка, який на посаді вже 26 років, у виборах беруть участь Світлана Тіхановська, Ганна Конопацька, Андрій Дмитрієв та Сергій Черечень. Головною опоненткою вважають саме Тіхановську.

В'їзд до Мінська в день виборів охороняють правоохоронці, а в центрі столиці помітили військову техніку. Також у місті закрили проїзд до центральної площі та огородили підхід до Палацу Республіки та Палацу профспілок.

«Радіо Свобода» повідомляє про недопуск незалежних спостерігачів на дільниці. Тож вони не зможуть зафіксувати фальсифікації під час голосування.

Користувачі повідомляють про збої в роботі інтернету. Влада каже, що причиною є іноземний трафік та атака на держустанови.

Поділитись: