УКРАЇНА

З кінця 2017 року слідство по справах Манафорта в Україні було призупинене — депутат

15 червня, 2018 22:42
УКРАЇНА/З кінця 2017 року слідство по справах Манафорта в Україні було призупинене — депутат
Зберегти
Вигляд
З грудня минулого року розслідування справ в Україні, у який згадується екс-глава передвиборного штабу Дональда Трампа Пол Манафорт, не проводилось.

З грудня минулого року розслідування справ в Україні, у який згадується екс-глава передвиборного штабу Дональда Трампа Пол Манафорт, не проводилось.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив народний депутат від БПП Сергій Лещенко.

«Ситуація станом на весну цього року була дуже сумна... Починаючи з грудня минулого року, слідство по всіх справах, де згадується Манафорт, було призупинене. Воно було передане з Управління спецрозслдувань ГПУ до НАБУ у зв’язку з начебто змінами законодавства. А потім ці зміни повернули назад … але справи не були повернуті. Більше того, коли очільник департаменту ініціював повернення, їх не повертали під різними приводами», — пояснив депутат.

За словами Лещенка, згодом частину розслідувань повернули з НАБУ до ГПУ, але там не було жодної справи, яка б мала стосунок до Манафорта.

«Зрештою після того як три сенатори написали листа (генпрокурору, — ред.) Луценку, наступного дня він повернув справи до (очільник Департаменту спецрозслідувань ГПУ, — ред.) Горбатюка. Але це сталось через півроку. З листопада минулого фактично до травня цього року, весь цей час ці справи перебували у невизначеному стані», — підкреслив Лещенко.

Зазначимо, що 23 травня генпрокурор Луценко заявив, що ГПУ не «заморожувала» справу Манафорта та запропонувала США спільне розслідування.

Натомість керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк в ефірі Громадського заявив, що в ГПУ перешкоджали розслідуванню справи Манафорта.

Манафорта звуинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від податків і шахрайстві, його також звинувачують в тому, що займався лобіюванням інтересів в США  уряду України часів Віктора Януковича, хоч не був зарєстрований, як іноземний агент.

У серпні 2016-го НАБУ опублікувало частину документів «чорної бухгалтерії» із прізвищем Манафорта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

Усього, згідно з офіційними документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Манафорт хотів інформаційно знищити Тимошенко— нові факти з розслідування The Guardian.

У травні 2018 року газета The New York Times повідомила, що Генпрокуратура України у квітні «заморозила» розслідування чотирьох справ, які стосуються Пола Манафорта та перешкоджала взаємодії українських слідчих з офісом спецпрокурора США.

Сенатори США попросили Луценка пояснити ситуацію щодо співпраці ГПУ і Мюллера у справі Манафорта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Пов`язані новини