У вівторок, 22 січня, закінчилось третє спільне засідання Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії щодо відбору суддів до Антикорупційного суду. За підсумками засідання 5 сумнівних кандидатів виключили з конкурсу до суду.

Так, з конкурсу виключили Василя Гончарука, Ігора Коса, Андрія Малєєва, Василя Постульгу та Валерій Станіславського.  

Кандидати мали можливість прокоментувати сумніви щодо їхньої доброчесності та професійності, висловлені міжнародними експертами, а також відповісти на додаткові запитання.

Своєю чергою, участь у конкурсі за результатами засідання Комісії та Ради експертів продовжують Сергій Боднар, Маркіян Галабала, Ольга Саландяк та Валерія Чорна.

Наступні спільні засідання ВККС та ГРМЕ заплановані на 23 січня, 24 січня та 28 січня. Під час них вирішиться доля ще 20 кандидатів до Антикорупційного суду.

Раніше Громадська рада міжнародних експертів виключила з конкурсу до Антикорсуду 10 кандидатів,ще раніше з конкурсу виключили 8 кандидатів.

Рада міжнародних експертів сумнівалася у доброчесності майже половини кандидатів із 113.

Загалом документи на посаду судді станом на 24 вересня подали 342 кандидата, з них 240 до судів першої інстанції, 102 — до апеляційної палати.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якщо не вдасться Україні, то це взагалі неможливо», — суддя США, який допомагає створити антикорупційний суд в Україні

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Поділитись: