За півтора роки сили безпеки Венесуели вбили близько 7 тисяч людей — ООН
За останні півтора року сили безпеки Венесуели вбили приблизно 7 тисяч людей. У 2018—му році було зареєстровано 5287 вбивств за «спротив владі», а в період з 1 січня до 1 травня 2019—го — ще 1569.
Такі дані наведено в доповіді Верховного комісара з прав людини Мішель Бачелет, оприлюдненій 4 липня. У ній зазначено: повідомлення про позасудові катування з боку венесуельських сил безпеки — «шокуюче високі».
В офісі Верховного комісара з прав людини наголосили: влада Венесуели має вдатися до негайних кроків, аби припинити «постійне порушення прав людини, яке здійснюється проти народу цієї країни» й працювати над вирішенням цієї «всеохопної кризи».
«Якщо ситуація не поліпшиться, безпрецедентний відтік венесуельських мігрантів та біженців продовжиться й умови життя тих, хто залишається, тільки погіршаться», йдеться у доповіді. У червні Агентство ООН у справах біженців повідомляло, що вже близько 4 млн венесуельців залишило країну у зв’язку з політичною й гуманітарною кризою.
Доповідь Бачелет стала підсумком її офіційного візиту до Венесуели з 19 до 21 червня. Висновки доповіді базуються на понад 550 інтерв’ю із жертвами й свідками насильства з боку сил безпеки країни з Венесуели й восьми інших країн.
«Під час свого візиту до Венесуели мені вдалося самій почути розповіді постраждалих та їхні вимоги щодо справедливості. Я добросовісно передала їхні голоси й думку громадянського суспільства про порушення прав людини й зафіксувала це у звіті», повідомила Мішель Бачелет.
Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:
- У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
- 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
- Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
- У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
- Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
- Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік. Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.
- Поділитися: