Адвокати українських військовополонених моряків готують перший пакет документів до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це у коментарі Громадському повідомив адвокат Микола Полозов.

«В даний час ми готуємо перший пакет документів для подачі індивідуальних скарг до Європейського суду з прав людини. Вже є українські юристи, які будуть разом з нами працювати по цій справі, які будуть подавати відповідні скарги», — розповів захисник.

Він пояснив, що перший пакет буде стосуватися засідань щодо обрання запобіжного заходу, які проходили у «судах» в анексованому Криму, а другий — щодо нинішнього запобіжного заходу.

Полозов додав, що адвокати також приходять і спілкуються з моряками, підтримуючи їх психологічний стан, разом пишуть заяви на побачення, на телефонні розмови.

За словами Полозова, російська влада намагається чинити психологічний тиск на українців. Зокрема, оперативники ФСБ Росії викликають їх на бесіди, намагаються домогтися від них показів на своїх товаришів, визнання провини. Також ведеться і так звана «внутрішньокамерна розробка»:

«Це коли підсаджують відповідних співкамерників. Наші адвокати інструктують їх — чого не можна робити ні в якому разі. І всі військовополонені відмовляються відповідати на будь-які питання і взагалі відмовляються спілкуватися без адвокатів, без консулів», — зазначив Полозов.

У лютому Московський міський суд розглянув апеляційні скарги захисників українських моряків на рішення Лефортівського суду. Розглянули 6 четвірок, щодо п'яти рішення суду першої інстанції залишили без змін, щодо останньої — суд зняв з розгляду апеляцію через складнощі з перекладом і відправив до суду першої інстанції для усунення недоліків.

Нагадаємо, 15 січня Лефортівський суд Москви продовжив термін тримання під вартою 24-м українським морякам до 24 та 26 квітня 2019 року, термін досудового слідства було продовжено до травня 2019.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли під варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: