Журналісти видання «Крим.Реалії» вранці 4 грудня відвідали анексовану Керч і знайшли українські військові катери «Нікополь» і «Бердянськ», які 25 листопада захопила Росія унаслідок агресії у Керченській протоці. Катери виявили біля причальної стінки в акваторії «Генмола» на контрольованій прикордонслужбою ФСБ РФ території в Керчі.

«Військові катери «Нікополь» і «Бердянськ» передислокували вглиб порту. Вони знаходяться на території, яка до 2014 року належала керченському загону української морської охорони (в/ч 1472), а після російської анексії Криму на території частини розмістилися прикордонники ФСБ Росії», — зазначає «Крим.Реалії».

Журналістам вдалося сфотографувати українські судна. На фото видно частину закритого маскувальною сіткою номера катера.

Український військовий катер в порту Керчі, 4 грудня 2018 року
Фото:

Крим.Реалії

У Кремлі захоплені українські судна назвали «речовими доказами».

Раніше видання «КерчьИНФО» повідомило про нібито зникнення захоплених українських військових катерів

Командування ВМС України 3 листопада заявило, що перевіряє інформацію про місце перебування катерів «Бердянськ» і «Нікополь», які раніше перебували в акваторії «Генмола» в Керчі.

Раніше кримські медіа заявили, що в порту Керчі зникли українські кораблі, захоплені російськими прикордонниками

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан 

Поділитись: