Загрози місцевим від розливу хлору на Донецькій фільтрувальній станції не існує — Вода Донбасу

Загроза розливу хлору через пошкодження Донецької фільтрувальної станції існує, проте великої екологічної загрози це не становить.

Загроза розливу хлору через пошкодження Донецької фільтрувальної станції існує, проте великої екологічної загрози це не становить.

Про це в ефірі Громадського.Схід сказав Олександр Євдокімов, виконувач обов’язків комунального підприємства «Вода Донбасу».

«Загроза розливу хлору в результаті якихось бойових ситуацій завжди існувала. Доки фільтрувальна працює в нас є технічні можливості стримати цю хвилю та ліквідувати аварію, тому все поки під контролем. Зона ураження одного контейнеру з хлором — близько 900 метрів. Це невелика зона далеко від населених пунктів. На цій території буде випалено хлором все, що росте і живе, але це все відновлюється. Я тут великої екологічної проблеми не бачу», — сказав він.

Євдокімов розповів, що при зупинках станції внаслідок бойових дій проводиться евакуація людей, а також вивозяться запаси хлору, якого на ДФС 4-5 тон

«У випадку зупинки станції ми одразу ж домовляємося про евакуацію людей та евакуацію хлору. Тобто при зупинці станції ми зараз запасів хлору там не залишаємо, а вивозимо. Якщо 5 контейнерів, які є на складі всі одночасно (пошкодяться), то зона ураження підвищується до 3-3,5 кілометрів. Але по мірі віддалення від центру в ній знижується концентрація хлору», — сказав він.

Євдокімов також розповів, що домовленість про півторакілометрову зону безпеки навколо фільтрувальної станції не виконується і цю територію постійно обстрілюють.

Напередодні в Авдіївці оголосили надзвичайну ситуацію через зупинку роботи Донецької фільтрувальної станції, а пізніше стало відомо, що Донецькій фільтрувальній станції відновили електропостачання.

Нагадаємо, 8 червня через обстріли бойовиками Донецької фільтрувальної станції звідти вивезли персонал та 4 тонни запасів хлору.

На 10 червня для мешканців Авдіївки запланували разову подачу води у 8 ранку. Наступного дня місцевим привезуть питної води рятувальники.

У зв’язку з продовженням бойових дій увечері 6 червня Донецька фільтрувальна станція залишилася без струму.

4 червня біля Донецької фільтрувальної станції відбувся потужний бій.

Увечері 20 травня внаслідок обстрілів пошкодили високовольтну лінію електропередач. Внаслідок цього було знеструмлено Донецьку фільтрувальну станцію.

23 травня електропостачання Донецької фільтрувальної станції було відновлено.

17 квітня працівники фільтрувальної станції потрапили під обстріл. Тоді поранення дістали п’ятеро людей, один з них перебував у важкому стані.

Удень 18 квітня роботу Донецької фільтрувальної станції остаточно призупинили. Це була друга зупинка Донецької фільтрувальної станції з початку 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Працюємо, попри обстріли і страх»: чому така важлива Донецька фільтрувальна станція.

Раніше Громадське провело низку наукових досліджень екологічної ситуації на Донбасі. Як з'ясували журналісти, екологічними біженцями внаслідок затоплених шахт можуть стати щонайменше 2,5 мільйони людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ ДОНБАС.