Громадський захисник українського політв'язня Романа Сущенка — Марк Фейгін заявив, що його допустять до українця як представника ЄСПЛ.

Громадський захисник українського політв'язня Романа Сущенка — Марк Фейгін заявив, що його допустять до українця як представника Європейського суду з прав людини.

Про це Фейгін написав у Twitter.

«Щойно співробітник СІЗО Лефортово повідомив, що Фейгіна пустять до Сущенка, як представника в ЄСПЛ. Я знову переміг», — заявив захисник.

Він повідомив, що уже їде у СІЗО «Лефортово», де перебуває українець Сущенко.

«Побачу Романа. До кінця тижня у нього буде побачення з сином Максимом. Він побачить його вперше за 2 роки», — додав Фейгін.

Раніше Фейгін повідомив, що знову не потрапив у СІЗО на побачення до політв'язня. Він зазначив, що був першим у черзі на побачення.

2 жовтня Марк Фейгін не потрапив на заплановане побачення до в'язня.

12 вересня Фейгін повідомив, що український журналіст, політв’язень Роман Сущенко готовий просити про помилування.

12 вересня Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Сущенка. Відтак суд відхилив у повному обсязі апеляцію захисників.

У червні московський суд відмовив українському омбудсмену Людмилі Денісовій у зустрічі з Сущенком.

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства  «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016 року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Перша леді Франції передала слова підтримки дружині політв'язня Сущенка.

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка.

Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

24 квітня Фейгін, який захищав українського журналіста Романа Сущенка у суді, повідомив, що його позбавили статусу адвоката. Він розповів, що Справу журналіста Сущенка вестиме інший адвокат. Відтоді Фейгін виступає у справі Сущенка як громадський захисник.

Фейгін анонсував, що оскаржить вирок суду. Також він не виключив, що Сущенка можуть обміняти на головреда «РИА Новости Україна»  Кирила Вишинського, затриманого за підозрою у державній зраді. Адвокат Вишинського не виключив його обміну на Сущенка

Президент Петро Порошенко у лютому 2018 року заявив, що  Україна готова обміняти спійманих на Донбасі російських солдатів  на утримуваних в Росії українських заручників, зокрема на  журналіста Романа Сущенка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка.

Поділитись: