Війна

Закон про реінтеграцію Донбасу де-факто визначає воєнний стан — правозахисниця

20 січня, 2018 00:18
Війна/Закон про реінтеграцію Донбасу де-факто визначає воєнний стан — правозахисниця
Зберегти
Вигляд
Закон про реінтеграцію Донбасу, який Верховна Рада підтримала 18 січня, де-факто визначає воєнний стан.

Закон про реінтеграцію Донбасу, який Верховна Рада підтримала 18 січня, де-факто визначає воєнний стан.

Про це правозахисниця Альона Луньова сказала в ефірі Громадського.

За її словами, стаття 10 закону, яка значно обмежує права людей, не була підтримана депутатами, але була внесена на переголосування і потрапила, напевне, до фінальної редакції закону.

 «Цей законопроект справедливо звинуватили у тому, що він намагається ввести де-факто режим воєнного стану без процедур введення режиму воєнного стану, без додаткових заходів, які повинна ввести держава, щоб збалансувати ці обмеження», — зазначила Луньова.

«Звичайно, у воєнному стані є певне обмеження прав і свобод, проте зараз депутати проголосували за те, що на території, яка невизначена законом, силовики можуть окрім того, що застосовувати зброю у разі вчинення правопорушень, невиконання вимог, або при намаганні потрапити до зони безпеки без належного дозволу, що відкриває безмежні простори для застосування зброї і взагалі для перевищення повноважень: це затримання, доставляння, обшуки, особистий досмотр, питання вторгнення у житло, використання транспортних засобів без дозволу і компенсації», — додала вона. 

Зазначимо, що станом на 19 січня, тексту закону про реінтеграцію Донбасу досі немає на сайті Ради. Депутати в парламенті голосували окремі поправки, але також не бачили фінальної версії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу.

18 січня Рада у першому читанні підтримала закон №7163 про деокупацію

Законом передбачається, що Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території. Також передбачено повернення грошей за втрачене житло без судового збору.

Однак парламент не підтримав поправки про право СБУ прослуховувати телефони та перевіряти облікові записи користувачів без рішення суду та про розрив дипвідносин з Росією.

МЗС Росії назвало закон про реінтеграцію Донбасу «підготовкою до нової війни».

Водночас «Опоблок» зареєстрував постанову, яка блокує закон про реінтеграцію Донбасу до наступного пленарного засідання, 6 лютого.

Пов`язані новини