Занепокоєння України щодо транзиту газу у майбутньому безпідставні — Штайнмайєр
Президент Німеччини Франк—Вальтер Штайнмайєр заявив, що занепокоєння України про майбутній транзит російського газу її газотранспортною системою до ЄС після будівництва «Північного потоку—2» є безпідставними.
Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив, що побоювання України про майбутній транзит російського газу її газотранспортною системою до ЄС після будівництва «Північного потоку-2» є безпідставними.
Про це він заявив під час спільної зустрічі з президентом України Петром Порошенком у вівторок, 29 травня.
«Ви не повинні нас звинувачувати (у погодженні будівництва російського газопроводу — ред.). Говорячи про «Північний потік-2» ми також говоримо про майбутнє і безпеку України», — заявив Штайнмайєр.
Він також повідомив, що Німеччина веде активні переговори як всередині Євросоюзу, так і з Україною про подальший транзит природного газу через українську ГТС.
«Я сподіваюсь що ці переговори будуть приносити результати в найближчому майбутньому. Занепокоєння України, що вона перестане бути транзитером газу у майбутньому є безпідставними», — додав президент Німеччини.
31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території.
27 березня німецька влада дозволила будівництво «Північного потоку-2» на своїй території, яке почалось на початку травня 2018 року.
Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.
Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром
Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії. Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».
5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».
У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».
- Поділитися: