Введення в експлуатацію російського газопроводу в обхід України «Північний потік-2» поставить Україну у вразливе політичне становище.

Введення в експлуатацію російського газопроводу в обхід України «Північний потік-2» поставить Україну у вразливе політичне становище.

Про це повідомив спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, передає «Інтерфакс-Україна».

«Запуск «Північного потоку-2» ліквідує необхідність транзиту газу через територію України та поставить її у більш вразливе політичне становище», — повідомив Волкер під час телефонного брифінгу в Брюсселі.

Крім цього, він додав, що такий проект Росії дозволить напряму постачати газ в Європу в обхід України, а сам проект є політичним.

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Поділитись: