Заступники колишнього міністра фінансів України Олександра Данилюка не подавали у відставку та продовжують працювати у Мінфіні.

Заступники колишнього міністра фінансів України Олександра Данилюка не подавали у відставку та продовжують працювати у Мінфіні.

Про це заявила виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова в інтерв’ю «Економічній правді», передає прес-служба Мінфіну.

«Поки що всі працюють, як і працювали. Я в перший же день запропонувала усім залишитись і продовжити роботу. Звичайно, команду треба буде підсилювати. В нас є вакансії, в тому числі — на рівні заступників міністра. Однак всіх, хто хоче залишитися і працювати, я вітаю в команді», — зазначила Маркарова.

Раніше, в інтерв’ю Громадському Олександр Данилюк заявляв, що після його звільнення всі заступники міністра фінансів та й деякі радники міністра подали у відставку. Зокрема, Данилюк говорив про Юрія Буцу, Сергія Марченка та Яну Бугрімову.

Верховна Рада України 7 червня звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів. За відповідне рішення проголосували 254 депутати. Виконувати обов’язки міністра фінансів буде Оксана Маркарова.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим запам'ятався на посаді міністра фінансів Олександр Данилюк

6 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. 

Представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Вадим Денисенко (фракція «Блок Петра Порошенка») заявив, що парламент підтримає відставку міністра фінансів.

Сам Данилюк пов’язав своє звільнення з «відмовою брати участь у фінансуванні політичної корупції».

Після новин про відставку Данилюка українські євробонди впали у ціні, а позичковий відсоток за ними зріс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile