Президент Володимир Зеленський до четвертої річниці з дня вбивства журналіста Павла Шеремета написав, що ця справа «перебуває під пильною увагою та контролем всього українського суспільства», водночас не згадав про відповідальність за розслідування.

Так, глава держави написав, що вбивство Шеремета — це «ганьба для України», а суспільству «потрібні чіткі відповіді та переконливі, беззаперечні докази».

«У Білорусі, Росії та Україні він (Павло Шеремет — ред.) стояв за цінності демократії, права та свободи людини. Насамперед, за право громадянина на вільну думку та слово. Та за обов'язок влади бути чесною, прозорою й відповідальною перед громадянами», — написав Зеленський.

Він назвав це вбивство «втратою для всіх незалежних медіа та журналістів. Зазначив, що обов’язок держави та правоохоронних органів — зробити все, щоб «у суді українці та весь цивілізований світ побачили справжніх убивць Павла Шеремета».

Водночас президент не згадав про міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, на якого він поклав відповідальність за розслідування вбивства Шеремета.

Сьогодні, 20 липня, минає рівно чотири роки з дня вбивства журналіста Павла Шеремета. У Києві люди влаштували акцію в його пам'ять. На розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка у Києві, неподалік місця, де загинув Шеремет, відкрили меморіал на згадку про нього.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий етер своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім вже 4 роки, попри численні експертизи, допити понад 1000 людей, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, винних ще не встановлено.

  • 12 грудня 2019-го глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко. Також у справі фігурує подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство довгий час наполягало, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь.
  • Однак уже 21 травня 2020-го стало відомо, що Юлії Кузьменко, Яні Дугарь та Андрію Антоненку — змінили підозри, з яких зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. Антоненка тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособницею.
  • 22 травня адвокати повідомили про те, що Національна поліція завершила досудове слідство щодо трьох підозрюваних. Матеріали справи планують передати до суду.
Поділитись: