Зеленський наймає лобістів у США, пов'язаних з Манафортом, щоб здобути прихильність Трампа — NYT
Президент Володимир Зеленський активно користується послугами лобістських компаній США, щоб нормалізувати відносини з Білим домом і добитися розташування Дональда Трампа.
Про це йдеться в аналітичній статті американської газети The New York Times.
Зазначається, що Зеленський, як і раніше, потребує підтримки з боку адміністрації США. Він пропонує кандидатуру нового посла й оцінює можливості найманих лобістів для того, щоб побудувати кращі відносини з адміністрацією Трампа.
Водночас, як запевняють автори статті, дискусії щодо наймання лобістів, вже розділили команду Зеленського.
«Деякі стурбовані тим, що наймання лобістської фірми зі зв'язків з Трампом може поставити під загрозу підтримку демократів. А дехто побоюється взагалі зв'язуватися з лобістами з компанії «К-Стріт» через справу Пола Манафорта», — зазначають у NYT.
Як зазначають три джерела, дві з компаній, що обговорюються для можливого лобіювання, мають зв'язки з Манафортом.
Представник однієї з фірм, «Mercury Public Affairs», яка працювала з Манафортом над його діяльністю в Україні, зустрівся у Києві минулого місяця з головним помічником Зеленського.
Зустріч з лобістом Брайан Ланца організував американський адвокат на ім'я Ендрю Мак, який сам у минулому місяці зареєструвався у Міністерстві юстиції як неоплачуваний лобіст Зеленського.
Нагадаємо, нещодавно Signal Group Consulting, LLC опублікувала звіт про роботу, яку вона виконала на користь Володимира Зеленського у Вашингтоні між першим і другим туром президентських виборів в Україні. Тоді команда Зеленського категорично заперечувала існування такого контракту.
Американський адвокат Маркус Коен, який за 70 тисяч доларів найняв лобістів з компанії Signal Group Consulting LLC для підвищення іміджу Володимира Зеленського у США, стверджує, що робив це «з власної волі» і сплатив усю суму зі свого гаманця.
Пол Манфорт — колишній радник Віктора Януковича і ексочільника передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа. У березні 2019-го його засудили до 3,5 років в'язниці за звинуваченнями у змові, пов'язаними з його діяльністю в Україні. Раніше Манафорта засудили до майже 4 років ув'язнення за шахрайство в податковій і банківській сферах. Загалом Манафорт отримав 7,5 років в'язниці.
У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.
- На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
- У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
- 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
- 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
- 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
- 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
- 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
- Поділитися: