Президент України Володимир Зеленський та його турецький колега Реджеп Таїп Ердоган
Фото:

Громадське

Президент України Володимир Зеленський обговорив зі своїм турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом питання звільнення українських військових моряків, взятих у полон російськими силовиками, та інших незаконно утримуваних у РФ громадян України.

Про це він заявив на прес-конференції за підсумками переговорів із президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом в Анкарі. Захід транслювався на сторінці Офісу президента України у Facebook.

«З приводу судноплавства і з приводу проблем в Чорному морі – ми приділили цьому питанню дуже багато часу. Це дуже важливо для наших обох чорноморських держав – забезпечити безпеку судноплавства», — заявив він.

За словами президента, обговорюючи це, сторони дійшли до питання українських моряків.

«Повернення наших моряків, повернення наших політичних в’язнів, наших військових в’язнів, повернення всіх хлопців, українців, які були у Криму, на війні взяті в полон – це частина питання припинення війни. Це дуже важлива частина, щоб ми з вами не забували про неї кожного дня, в кожній країні світу. Ми повинні розуміти, що один одному ми повинні допомагати, не знімаючи санкції, не заспокоюватись з цього питання», — заявив глава держави. 

Окрім того, Зеленський запропонував ушанувати пам’ять чотирьох українських військових, які загинули 6 серпня на Донбасі внаслідок обстрілу з боку проросійських бойовиків. Присутні у залі представники делегацій двох країн і журналісти відгукнулися на пропозицію Зеленського та вшанували пам’ять українських військових хвилиною мовчання.

5 серпня Офіс президента повідомив, що Зеленський 7-8 серпня перебуватиме з візитом у Туреччині, де зустрінеться з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом та Вселенським патріархом Варфоломієм.

7 серпня в Анкарі за участі Зеленського відкрили Об'єднаний центр кримськотатарської діаспори Туреччини.

Нагадаємо:

Поділитись: