Президент України Володимир Зеленський вніс зміни до складу наглядової ради державного концерну Укроборонпром, призначивши до неї виконавчого директора Нафтогазу Юрія Вітренка.

Відповідний указ з’явився на сайті Офісу президента.

Юрій Вітренко — виконавчий директор у Нафтогазі, відповідає за судові процеси проти російського Газпрому, зокрема щодо стягнення заборгованості російського газового монополіста за рішенням Стокгольмського арбітражу (наразі борг Газпрому перед Нафтогазом перевищує 2,8 мільярда доларів, його планують погасити, конфіскувавши газпромівські активи у Європі та США).

Народився у Києві в родині економістів. Мати Юрія Вітренка — Наталія Вітренко — лідерка «Прогресивної соціалістичної партії України», декілька разів балотувалася на пост президента та була депутаткою Верховної Ради 2 та 3 скликань.

Також напередодні Зеленський призначив до наглядової ради Укроборонпрому голову Укрпошти Ігоря Смілянського.

Нагадаємо, Айварас Абромавічус після призначення на посаду очільника Укроборонпрому ініціював службове розслідування щодо дій попереднього керівництва. Так, його попередник Павло Букін змінив статус держпідприємства Укрспецекспорт, що обмежило повноваження Укроборонпрому з управління підприємствами-спецекспортерами.

Раніше стало відомо, що для Укроборонпрому обрали аудитора.

Нагадаємо:

  • 16 березня п’ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення його прозорості, яке передбачає аудит і ревізію діяльності концерну Укроборонпром із залученням експертів країн-партнерів.

З чого все почалося:

  • Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син тодішнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом п’ятого президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Порошенко звільнив Гладковського, а на його місце поставив першого заступника командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та екс-кандидата у президенти Кривоноса.

Поділитись: