Під час наступного «нормандського саміту», попередньо запланованого на квітень 2020 року, українська сторона підійматиме питання про передачу Україні кордону на Донбасі, припинення вогню та обмін полонених.

Про це в етері «Свобода слова» на ICTV розповів міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

Зокрема, під час наступної «Нормандії» планують підняти питання про створення робочої групи, яка займеться питанням передачі кордону Україні.

«Вона б зайнялася цим питанням: яким чином відбувається передача кордону Україні під повний контроль, скільки потрібно сил, зусиль, етапів і т.д.. Станом на сьогодні така група ще не створена, і саме тому президент Зеленський, як і минулого разу, буде наполягати, щоб це питання було розглянуто», — сказав він.

Міністр наголосив, що контролювати кордон з українського боку мають українські прикордонники: «Це ідеальний варіант, над яким працює і уряд, і президент, і всі інші».

Окрім того, залишаються питання про припинення вогню на Донбасі, наступний обмін полонених, допуск представників Червоного хреста на непідконтрольну Україні територію.

Пристайко уточнив, що з минулої «нормандської зустрічі» вдалося дійти прогресу лише в обміні полонених, додавши, що наступний обмін планують провести ще до зустрічі лідерів чотирьох країн.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сумнівається, що наступний «нормандський саміт» відбудеться у квітні 2020 року, оскільки українська сторона, за його словами, не дотримується своїх домовленостей, досягнутих на зустрічі 9 грудня у Парижі.

Напередодні у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що проведення нової зустрічі лідерів «нормандської четвірки» залежить від прогресу у виконанні попередніх домовленостей.

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що сумнівається у проведенні зустрічі лідерів «нормандської четвірки» у квітні, як було заплановано раніше.

Нагадаємо, 9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Лідери погодились зустрітися знову через 4 місяці, тобто у квітні 2020-го.

Зі всього, про що домовились на саміті у грудні, було виконано лише пункт про обмін полонених. Також Верховна Рада продовжила дію закону про особливий статус Донбасу у старій редакції.

Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:

Про що НЕ домовилися:

Поділитись: