Президент України Володимир Зеленський заявив, що наразі питання введення миротворців на окуповану територію Донбасу не обговорюється.

Про це він сказав під час форуму YES в Києві, 13 вересня.

«Я дуже обережно ставлюся до цієї теми, теми миротворців на Донбасі... Я не хочу, щоб у нас на Донбасі був абхазький сценарій, або було Придністров'я, коли миротворці стануть на контактній лінії і потім вже нікуди не підуть. Тому я дуже обережно ставлюсь і до цього моменту я не підіймаю тему миротворців і ми не піднімаємо цю тему у Мінському процесі», — заявив він. 

Водночас, він наголосив, що був би задоволений бачити миротворчу місію на кордоні України і Росії.

«Саме там ми їх і бачимо», — сказав Зеленський.

Президент також зазначив, що зустріч Нормандської четвірки планується до кінця вересня.

У жовтні 2018 року МінТОТ розробило орієнтовну модель миротворчої місії на Донбасі, а 5-й президент України Петро Порошенко заявив, що Україна, Німеччина, Франція та США практично готові вносити на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюції про введення миротворців ООН на Донбасі. Порошенко закликав Організацію Об'єднаних Націй ввести миротворчу місію на Донбас у межах одного із заходів 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер повідомив, що Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія та Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі. Ідею введення миротворців підтримав президент Польщі Анджей Дуда. Порошенко заявляв, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

Колишній генсек НАТО Андерс фог Расмуссен уважає, що миротворці ООН є єдиним інструментом, щоб гарантувати мир на Донбасі. А вже ексрадник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що участь Росії в обговоренні щодо миротворців на Донбасі — це визнання, що Росія є частиною «цієї проблеми».

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile