Президент України Петро Порошенко на одному із заходів 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН закликав Організацію Об'єднаних Націй ввести миротворчу місію на Донбас.

Президент України Петро Порошенко закликав Організацію Об'єднаних Націй ввести миротворчу місію на Донбас.

Про це Порошенко заявив на заході щодо діяльності ООН з підтримання миру в рамках одного із заходів 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, передає прес-служба президента.

Він зазначив, що розглядає миротворчу місію ООН як «визначальний фактор припинення страждань українського народу».

«Я впевнений, що багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН з єдиною чітко визначеною метою щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України може бути визначальним фактором припинення страждань українського народу. Ми вважаємо, що не існує кращого способу як розгортання такої операції з повноцінним мандатом ООН», — сказав Порошенко.

Президент додав, що це, можливо, змусить Росію виконувати Мінські домовленості.

Також Порошенко висловив свою думку з приводу позиції Росії щодо миротворців на Донбасі, зазначивши, що Росія боїться, аби миротворці побачили російських військових та російську техніку на всій тимчасово окупованій території.

Він вказав, що ООН повина надати «сміливу відповідь», адже звернення України щодо миротворців на тимчасово окупованій території Донбасу досі не було задоволено.

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер повідомив, що Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія та Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер повідомив Громадському, що, на його думку, Росія чекатиме закінчення виборів в Україні, перш ніж вирішувати питання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Колишній генсек НАТО Андерс фог Расмуссен повідомив раніше Громадському, що миротворці ООН є єдиним інструментом, щоб гарантувати мир на Донбасі.

Раніше радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що участь Росії в обговоренні щодо миротворців на Донбасі — це ймовірне визнання, що Росія є частиною «цієї проблеми».

Ідею введення миротворців підтримав президент Польщі Анджей Дуда. 

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Як повідомлялося, Туреччина підтримала введення миротворців ООН на Донбас.

Раніше Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

В МЗС України повідомляли, що миротворці мають поступово перебративесь контроль на Донбасі.

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

 

Поділитись: