Війна

МінТОТ розробило орієнтовну модель миротворчої місії на Донбасі

2 жовтня, 2018 15:19
Війна/МінТОТ розробило орієнтовну модель миротворчої місії на Донбасі
Зберегти
Вигляд
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій розробило орієнтовну модель миротворчої міжнародної місії на Донбасі.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб розробило орієнтовну модель миротворчої міжнародної місії на Донбасі.

Оприлюднили модель у Twitter.

Вона має три компоненти: військовий, поліцейський та цивільний.

До військового зарахували розведення сил, роззброєння, демілітаризацію та розімування.

До поліцейського — підтримку правопорядку, підготовку кадрів, відновлення довіри до правоохоронців, комунікацію поліції з місцевими мешканцями та захист власності.

До цивільного зарахували найбільше функцій: відбудова інфраструктури, відновлення систем освіти, культури та охорони здоров'я, проведення місцевих виборів, повернення внутрішньо переміщених осіб та інше.

Модель миротворчої місії на Донбасі, пропонована МінТОТ Фото: МінТОТ

Очільник міністерства зазначив, що якщо всі союзники підтримають запропоновану Україною модель місії, то в Росії «не буде виходу».

«В України вже є бачення того, якою має бути миротворча місія ООН.Ініціатива України має бути консенсусною з більшістю країн. Якщо всі союзники України підтримають запропоновану модель місії, у РФ не буде виходу», — зазначив Черниш.

29 вересня президент України Петро Порошенко заявив, що Україна, Німеччина, Франція та США практично готові вносити на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюції про введення миротворців ООН на Донбасі.

Раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що Україна, Німеччина, Франція та США готують до внесення на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюції про введення миротворців ООН на Донбасі.

26 вересня президент України Петро Порошенко закликав Організацію Об'єднаних Націй ввести миротворчу місію на Донбас у межах одного із заходів 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер повідомив, що Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія та Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер повідомив Громадському, що, на його думку, Росія чекатиме закінчення виборів в Україні, перш ніж вирішувати питання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Колишній генсек НАТО Андерс фог Расмуссен повідомив раніше Громадському, що миротворці ООН є єдиним інструментом, щоб гарантувати мир на Донбасі.

Раніше радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що участь Росії в обговоренні щодо миротворців на Донбасі — це ймовірне визнання, що Росія є частиною «цієї проблеми».

Ідею введення миротворців підтримав президент Польщі Анджей Дуда. 

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Як повідомлялося, Туреччина підтримала введення миротворців ООН на Донбас.

Раніше Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

В МЗС України повідомляли, що миротворці мають поступово перебративесь контроль на Донбасі.

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Пов`язані новини