Президент Володимир Зеленський розраховує, що депутати ухвалять законопроект про ринок землі, а також банківський закон (відомий як «антиколомойський»), аби розблокувати допомогу Міжнародного валютного фонду і не допустити дефолту.

Про це глава держави заявив журналістам після засідання владної фракції «Слуга Народу», передає кореспондентка hromadske.

Зеленський підтвердив, що ухвалення законопроектів про банки та про ринок землі — умови МВФ щодо надання допомоги. Він додав, що Україна запропонувала МВФ «компромісний» варіант закону про землю й фонд його погодив.

«Я налаштований, щоби Верховна Рада зібралась у понеділок (30 березня), і ми все що змогли, з блоку цих питань, ми пройшли. Ніхто не хоче дефолту в країні. Я впевнений, що мене почують наші депутати і цього не станеться, буде підтримка міжнародних інституцій, МВФ особисто», — сказав президент.

Спікер Ради Дмитро Разумков уточнив, що обидва законопроекти розглянуть на погоджувальній раді і, «якщо все буде добре», їх винесуть на розгляд депутатів у сесійну залу. Він зазначив, що не забув, що до закону про ринок землі є близько 700 правок, які необхідно розглянути.  

«Це питання, будемо працювати, а далі виходити з процедури. Подивимося, як буде йти робота у Верховній Раді», — сказав спікер.

Зеленський також розповів, що в разі ухвалення допомоги від МВФ перший транш Україна отримає вже упродовж 15 днів, він складе близько 2 мільярдів доларів, які одразу зарахують до державного бюджету.

Загалом, за словами президента, Україна має отримати 8-10 мільярдів доларів від МВФ.

Нагадаємо, банківський законопроект називають «антиколомойським», бо його основне завдання — не допустити повернення ПриватБанку колишнім акціонерам — олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.

25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроєкти.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: