Президент України Володимир Зеленський закликав генерального прокурора, міністра внутрішніх справ, голову Національної поліції та голову Служби безпеки зібратися й доповісти про перебіг розслідування у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

Він наголосив, що українська спільнота вже давно має отримати відповідь на питання «Хто вбив Павла?».

«Розкриття вбивства Павла Шеремета попередній Президент та правоохоронні органи називали «справою честі». Минуло 3 роки. Питань залишається більше, ніж відповідей. 23 липня прошу зібратися генерального прокурора, міністра внутрішніх справ, голову Національної поліції та голову СБУ й доповісти про хід розслідування», — зазначив Зеленський.

Останній публічний звіт щодо розслідування вбивства Павла був 17 лютого 2017 року.

Сьогодні, 20 липня, минає рівно три роки з дня вбивства журналіста Павла Шеремета. У Києві влаштували акцію пам'яті «Хто вбив Павла? Три роки без відповіді». Колеги та рідні Павла Шеремета вимагають відставки глави МВС Арсена Авакова, генпрокурора Юрія Луценка та глави нацполіції Сергія Князєва через нерозкриття вбивства журналіста Крім того, вони вимагають від президента Володимира Зеленського сформувати робочу групу з представників правоохоронних органів, яка б могла прозвітувати, що було зроблено слідством за три роки розслідування.

Нагадаємо, 24 травня 2019-го генпрокурор Юрій Луценко заявив про «серйозний прогрес» у справі Шеремета, але ніяких подробиць не розкрив.

20 липня 2018-го медійні та правозахисні організації заявили, що вимагають від Національної поліції, Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України публічного звіту про перебіг розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета. Попри вимоги журналістів, у день других роковин вбивства Шеремета публічного звіту про хід розслідування правоохоронці не надали.

Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. 

Убивство журналіста Павла Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. У Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета.

З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного. У МВС заявляють, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проекту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста

Поділитись: