Президент України Володимир Зеленський звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана із вимогою розглянути питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра закордонних справ Павла Клімкіна.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

За словами керівника Офісу президента Андрія Богдана, таке рішення президента пов’язане з тим, що МЗС не поінформувало главу держави про ноту Міністерства закордонних справ Російської Федерації від 25 червня, яка стосувалася звільнення полонених українських моряків, та відповідь з українського боку.

«Враховуючи, що міністр закордонних справ України особисто несе відповідальність за стан справ у дорученій йому сфері, вважаю за необхідне порушити питання про здійснення дисциплінарного провадження стосовно міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, про результати якого поінформувати», — йдеться у листі глави держави до очільника уряду.

Зокрема, Богдан нагадав, що, відповідно до 102-ї і 106-ї статей Конституції України, президент відповідає за міжнародний напрям та визначає зовнішню політику України, а згідно з положенням про Міністерство закордонних справ, міністр закордонних справ зобов’язаний доповідати главі держави про події на зразок ноти Міністерства зовнішніх справ Російської Федерації щодо 24 моряків.

Крім того, глава Офісу президента підкреслив, що запропонована Росією процедура повернення моряків не є прийнятною для України, «однак у процесі переговорів сторони можуть знайти компроміс – без шкоди для інтересів нашої держави».

Богдан також повідомив, що, зважаючи на ситуацію, яка склалася, президент повторно спрямує до парламенту подання про звільнення міністра закордонних справ та інші кадрові питання.

«Зараз деякі міністри, Верховна рада ведуть політичну діяльність, а не захищають інтереси України й наших громадян. Тому ми сьогодні звертатимемося до парламенту щодо зміни кадрів і призначення тих, яким довіряє президент, а також щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра закордонних справ за ті дії, які прямо суперечать чинному законодавству», — підсумував Богдан.

Раніше очільник українського МЗС Павло Клімкін заявив, що припиняє працювати на посаді міністра закордонних справ України і йде у «політичну відпустку».

Нагадаємо:

  • 25 червня у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року;
  • увечері того ж дня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і надіслала Україні ноту, в якій міститься пропозиція, аби Україна надала гарантії подальшого кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства;
  • у МЗС України заявили, що вважають пропозицію неприйнятною і такою, що загострює спір між Україною та РФ;
  • 29 червня президент Росії Володимир Путін заявив, що звільнення українських військовополонених моряків не пов‘язані з поверненням російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи, вони можуть бути обміняні на громадян РФ;
  • Клімкін вважає, що існує загроза домовленостей між РФ та Європою «за спиною України»;
  • Зеленський обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Російської Федерації;
  • Клімкін же заявив, що МЗС не мав погоджувати із президентом ноту-відповідь Росії і опублікував відповідь України;

Після президентських виборів і перемоги Володимира Зеленського, Клімкін сам подав заяву про відставку з посади міністра закордонних справ Пізніше Зеленський вніс подання у Раду щодо звільнення глави МЗС, міністра оборони Степана Полторака та глави СБУ Василя Грицака. Комітет Ради підтримав звільнення Клімкіна з посади глави МЗС.

Але 6 червня Верховна Рада відмовилась звільнити Павла Клімкіна.

11 червня президент Володимир Зеленський підписав подання на звільнення Клімкіна і запропонував кандидатуру Пристайка.

Поділитись: