Спеціальний кореспондент відділу розслідувань видання «Новая газета» Ірек Муртазін заявив, що жодній приватній військовій компанії не вигідно вбивати росіян, коментуючи вбивство російських журналістів у ЦАР.

Спеціальний кореспондент відділу розслідувань видання «Новая газета» Ірек Муртазін, коментуючи вбивство російських журналістів у Центральноафриканській Республіці, висловив думку, що приватна військова компанія «Вагнер» не причетна до їхньої загибелі. Про ПВК «Вагнер» журналісти Орхан Джемаль, Кирило Радченко і Олександр Расторгуєв знімали матеріал у ЦАР. 

Про це Муртазін сказав в ефірі програми Громадського «Нині вже».

«Жодній приватній військовій компанії, російській, вбивство росіян невигідне. Хоча б тому, що ніхто не знав, в Росії нікому не було особливо цікаво, що там є російські інтереси» , — сказав він. 

Раніше колеги загиблих журналістів повідомили, що планують провести власне розслідування

31 липня 2018-го стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв. Журналістів знайшли за 32 кілометри від міста Сібю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

У ЦАР журналісти знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер». За даними джерел Громадського, близьких до Орхана Джемаля, журналісти знімали проект про російську присутність у Центральноафриканській Республіці. В день загибелі журналісти домовлялися про зйомки золотих копалень Ндассіма на півдні країни. Раніше про розробку родовища в Ндассімі з урядом ЦАР домовилася Росія. 

Волонтерська міжнародна спільнота InformNapalm заявила, що через лави «Приватної військової компанії Вагнера» пройшли понад 5 тисяч військових у всьому світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де воюють російські найманці «Вагнера»

 

Поділитись: