УКРАЇНА

Журналіст Бабченко оприлюднив документ, який назвав орієнтуванням ФСБ на себе

20 червня, 2018 11:32
УКРАЇНА/Журналіст Бабченко оприлюднив документ, який назвав орієнтуванням ФСБ на себе
Зберегти
Вигляд
Російський журналіст Аркадій Бабченко оприлюднив документ, який назвав орієнтуванням ФСБ Росії на його вбивство.

Російський журналіст Аркадій Бабченко оприлюднив документ, який назвав орієнтуванням ФСБ Росії на себе.

Про це він написав у Facebook.

«Відносно Бабченка була проведена перевірка щодо порушення закону за статтею "заклики до масових заворушень". Відрізняється різко негативним ставленням до чинної влади і русофобськими поглядами, які постійно висловлює в Інтернеті», — ідеться у документі.

«Життя потрібно прожити так, аби резюме за тебе писала ФСБ. В орієнтуванні на твоє вбивство», — додав Бабченко.

Щодо російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка була проведена спецоперація СБУ. Увечері 29 травня 2018 року правоохоронці повідомили, що Бабченка вбили, але за добу з'ясувалося, що смерть Бабченка була інсценована українськими спецслужбами. За даними СБУ, замах на нього дійсно готувався. 

Також генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

Волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка. Саме він звернувся до СБУ, що, за словами представників спецслужб, дозволило попередити вбивство журналіста. 

Суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Борис Герман. Його взяли під варту на 2 місяці на час розслідування. 

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували Германа та заплатили $40 тисяч. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа 

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Тоді СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Пов`язані новини