Юрій Макаров
Фото:

facebook Юрія Макарова

Журналіст Юрій Макаров повідомив, що Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) має намір звільнити його з посади члена Правління НСТУ, а також Тетяну Кисельчук з посади генпродюсера. У Наглядовій раді Суспільного цю інформацію назвали «провокацією».

Як написав журналіст у Facebook, причиною такого рішення стала трансляція виступу гурту «Хамерман Знищує Віруси» у новорічну ніч на телеканалі UA:Культура.

«Юрій Макаров, Тетяна Кисельчук — наступні на вихід!» Оприлюднено порядок денний завтрашнього засідання Наглядової ради Суспільного мовлення. Цього питання в ньому немає. Мені про нього розповіли в п'ятницю і вчора (два джерела, як годиться), мабуть, не вмістилося або змінилися плани. Але воно було», — написав він.

водночас він пояснив, що виступ «Хамерман Знищує Віруси» було показано серед інших 18 провідних вітчизняних рок-гуртів.

Крім того, за словами журналіста, Наглядова рада розглядає ще одну кандидатуру для звільнення — журналіста Романа Вінтоніва, відомого як Майкл Щур.

«Кажуть, що ще однією кандидатурою на виліт у пункті порядку денного, який вилетів, був Роман Вінтонів. А його за що? Питання не до мене», — додав він.

У коментарі Громадському членкиня наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Тетяна Лебедєва повідомила, що ця інформація є провокацією.

«Мені дуже дивно, що люди так ведуться на маніпуляції, бо порядок денний був відправлений в ПАТ НСТУ, який керує нашим сайтом вже 2 чи 3 дні. То подібного питання в ньому не було … з самого початку такого питання не було. Кому потрібна була така провокація? Я думаю що тим, кому подобається така криза на Суспільному», — повідомила Лебедєва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Реформа на паузі? Що робив та за що звільнили Зураба Аласанію

Нагадаємо, ввечері 31 січня голову Суспільного мовлення Зураба Аласанію достроково усунули з посади за рішенням Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Аласанія заявив, що усунення його з посади відбулось за недовідомих йому причин і з порушенням всіх процедур. Тимчасовим главою Суспільного призначили Миколу Чернотицького, однак він не визнав себе тимчасовим очільником.

Коментуючи рішення Наглядової ради, депутат від БПП Сергій Лещенко заявив, що «Аласанія був гарантом виходу програм антикорупційних розслідувань в ефірі телеканалу, таких як «Схеми» і «Вісник державних закупівель».

«У минулому році їх намагалися позбавити ефіру під надуманим приводом, але не вийшло. І тепер просто зняли незручного керівника каналу. За два місяці до виборів вирішили почистити ефір всеукраїнського каналу від критики влади»», — пояснив депутат.

Тимчасовим главою Суспільного призначили Миколу Чернотицького, члена правління НСТУ. Чернотицький відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури. Проте Чернотицький заявив, що дізнався про це у ЗМІ. У коментарі Громадському він повідомив, що не вважає себе тимчасовим очільником Суспільного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Звільнення Аласанії: Незалежні журналісти вимагають скасувати рішення і створюють рух проти цензури

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile