Прокуратура Автономної республіки Крим повідомила журналісту Володимиру Скачку про підозру у зазіханні на територіальну цілісність України.

Так за інформацією правоохоронців, вчора у помешканні журналіста прокурори та співробітники СБУ провели обшуки.

«Під час обшуку було виявлено та вилучено низку матеріалів антиукраїнського спрямування, які починаючи з 2014 року розповсюджувались в українських та російських ЗМІ, у тому числі і ті, що містять заклики до вчинення дій спрямованих на зміну меж території України та ряд предметів із символікою держави-окупанта, що пропагує окупацію півострова», — йдеться в повідомленні прокуратури.

Найближчим часом до суду буде спрямовано клопотання про обрання відносно Скачка запобіжного заходу.

Нагадаємо, 6 березня прокуратура АР Крим направила до Подільського районного суду Києва обвинувальний акт стосовно головного редактора «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського для розгляду по суті.

Кирила Вишинського затримали у Києві 15 травня після обшуків в офісі «РИА Новости Украина», а 17 травня Вишинського взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Його підозрюють у державній зраді. За даними СБУ, Вишинський працював на країну-агресора у межах гібридної інформаційної війни проти України.

Згодом Вишинському повідомили нову підозру — в незаконному поводженні зі зброєю.

1 червня 2018 року головред «РИА Новости» заявив про відмову від українського громадянства. Путін зі свого боку назвав «безпрецедентною» ситуацію із затриманням Вишинського.

Зазначимо, що Вишинський є у списку 36 осіб, яких Україна готова передати Росії в обмін на 23 заручників Кремля.

Скачко пише для ресурсу «Антифашист». В його матеріалах фігурують тези про «неонацистську окупацію» України, нібито наміри Києва «зачистити Донбас», церковний «розкол» тощо.

Крім того, раніше його публікував «Комитет спасения Украины».


Поділитись: