Чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, який на посаді вже 26 років, за 5 днів до виборів опублікував свою передвиборчу програму.

Його програму опублікувала державна газета «Звязда».

Загалом програма Лукашенка складається з загальних фраз. Він обіцяє «сучасну та доступну освіту», а також навчання орієнтоване на практику. Фінансованою державою обіцяє залишити і систему охорони здоров'я.

Також Лукашенко пише про «перспективні проєкти», завдяки яким «люди у селах житимуть не гірше, ніж в обласних центрах і столиці».

Чинний президент, окрім того, пропонує провести референдум за зміни до Конституції. Втім про те, що саме він хоче змінити, не йдеться.

Також він обіцяє впродовж 5 років вдвічі збільшити зарплати білорусів. Для цього Лукашенко хоче надати «максимальну підтримку інвесторам, особливо національним».

За даними Національної статистики Білорусі, у червні 2020 року середня зарплата в Білорусі була 1 248,9 білоруських рублів (приблизно 512 доларів).

Головна опонентка Лукашенка Світлана Тіхановська у своїй програмі вказала, що перезавантажить виборчу систему й проведе перевибори протягом пів року.

Що відбувається з виборами в Білорусі?

Вибори президента в Білорусі заплановані на 9 серпня. З 4 до 8 серпня триватиме дострокове голосування, у ньому можуть взяти участі ті, хто не зможе голосувати 9 серпня. Опозиціонери закликали не брати участь у достроковому голосуванні.

Світлана Тіхановська єдина з головних конкурентів чинного президента Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Не зареєстрували Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента. Водночас не слід забувати, що Лукашенко повністю контролює владу в країні і має великі інструменти для впливу на виборчий процес, тому ніщо не заважатиме йому сфальсифікувати результати президентських виборів.

Поділитись: