Інфляція в Україні може пришвидшитися восени 2019 року. На це суттєвий вплив матиме зростання цін на електроенергію для промислових споживачів, яке відбулося після запуску нового ринку електроенергії.

Про це повідомив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

За його словами, зростання цін для промислових виробників у липні 2019 року склало 3,6% (хоча індекс споживчих цін був -0,6%) через подорожчання електроенергії після запуску нового ринку.

«Зазвичай, зростання цін у промисловості транслюється в прискорення споживчої інфляції з лагом в 2-4 місяці. Це викликає побоювання і не дає упевненості в тому, що будуть досягнуті цілі по інфляції, зафіксовані в Основних засадах грошово-кредитної політики на 2019 рік, а також прогноз інфляції Нацбанку (6,3% на кінець 2019 років)», — повідомив Данилишин.

Також Данилишин вказав, що на динаміку цін в Україні впливатиме курс долара, який, в свою чергу, залежатиме від здатності уряду вчасно погасити державні борги у вересні 2019 року на 1,7 мільярда доларів.

Напередодні в НБУ пояснили, що річна інфляція в Україні не сповільнюється через погану погоду та скорочення поголів’я корів.

Нагадаємо, що у липні ціни в Україні впали на 0,6% порівняно з попереднім місяцем, у червні — впали на 0,5%, у травні — зросли на 0,7%, а у квітні —  зросли на 1%

Місячна інфляція в Україні за березень складала 0,9%. Таким чином за місяць ціни пришвидшили своє зростання на 0,1 відсоткового пункти.

Зазначимо, що у лютому 2019 року ціни зросли на 0,5%.

За підсумками 2018 року інфляція в Україні досягла 5-річного мінімуму — 9,8%.

Раніше про зростання вартості електроенергії після запуску нового ринку повідомляла компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука. Там заявили, що вартість електрики для них зросла на 22%. Про зростання цін на електрику повідомили й в державному Укренерго. Там зафіксували зростання ціни на 30%. У компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомили, що ціна електроенергії для них після запуску ринку зросла на 20%.

В Укренерго заявили, що після запуску нового ринку електроенергії ціни на електрику для промисловості в Україні стали на 20% вищими, ніж у Європі.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Поділитись: