У звіті спецпрокурора Сполучених Штатів Америки Роберта Мюллера по розслідуванню про втручання Росії у вибори президента США згадується документ, у якому є заклик до Дональда Трампа підтримати «Автономну Республіку Донбас» із прем’єр-міністром Віктором Януковичем.

Про це йдеться у матеріалі Громадського.

Так, у звіті сказано, що у документі, який формувався тодішнім головою передвиборчого штабу Трампа Полом Манафортом і його правою рукою в Україні Костянтином Килимником, зокрема, було питання про ставлення до ролі Януковича у вирішенні конфлікту на Донбасі.

«В опитувальнику, крім Януковича, йшлося і про інших лідерів, оскільки Україна заходила в період виборів 2019-го. Килимник продовжив спроби достукатися до Держдепу аж до літа минулого року», — написано у звіті.

Нагадаємо:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
  • пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампомперед його інавгурацією.

Поділитись: