НАБУ і САП подякували українцям, які зібралися на протести в низці міст: Це додає нам сил

Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури висловили вдячність українцям, що ввечері 22 липня вийшли на мітинги по всій країні через законопроєкт №12414, що обмежує незалежність органів.
Цю заяву НАБУ оприлюднило у своїх соцмережах.
В держоргані заявили, що щиро вражені підтримкою, яку побачили під час спонтанних заходів у багатьох містах країни: «Це для нас дуже важливо — і дуже відчутно».
«Особливо вразила рішуча позиція молоді — майбутнього країни, заради якого ми працюємо. Дякуємо всім, хто вийшов. Це додає нам сил», — наголосило НАБУ.
Як зазначає колектив, цю підтримку сприймають як «знак довіри до нашої інституції». Тож там обіцяють зробити «усе, аби її виправдати».
Доповнено о 22:45. САП теж подякувала українцям за підтримку.
«Попри шалений тиск та ганебні рішення ми продовжуємо боротися за справедливість, чесність та гідність. Ми вдячні кожному, хто приєднався до заходів на підтримку антикорупційних органів! Ми цінуємо кожен голос! Боротьба триває! Відстояти незалежність САП та НАБУ — наша першочергова мета!», — заявили в спеціалізованій прокуратурі.
Нагадаємо, на мирні акції протесту проти підписання закону, що фактично нівелює незалежність антикорупційних органів НАБУ та САП, вийшли українці з плакатами в низці міст. Зокрема, у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Луцьку, Полтаві та Тернополі.
Учасники акцій скандують «Вето на закон», «Поверніть Європу», «Ганьба», «Єрмака за двері», «Руки геть від НАБУ», «Змінимось або помремо», а також «Корупція — смерть майбутнього».
Що передувало?
Верховна Рада 22 липня підтримала законопроєкт №12414 передбачає зміни до КПК щодо особливостей досудового розслідування справ, пов’язаних зі зникненням людини безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану.
За словами депутатки Анастасії Радіної, туди додали правки, які «роблять САП декоративною інституцією і передбачають повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».
Цей законопроєкт, серед іншого, передбачає таке:
- генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору;
- має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і в разі їхнього невиконання змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам;
- може закрити розслідування на вимогу сторони захисту;
- сам вирішує спори про підслідність;
- самостійно підписує підозри топпосадовцям;
- керівник САП втрачає право входити до групи прокурорів — це вирішує тільки генпрокурор.
Перед цим, 21 липня, у працівників НАБУ та САП відбувалися обшуки — станом на ранок повідомлялося про щонайменше 70 обшуків.
СБУ та Офіс генпрокурора заявили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим працівникам Бюро інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з рф, корупційні дії в інтересах олігархів тощо. Водночас у НАБУ заявили, що ці слідчі дії проводилися без судових ухвал.
Детальніше про те, що зараз відбувається з найбільшими органами по боротьбі з корупцією в Україні читайте в матеріалі hromadske.
- Поділитися: