У Китаї очікують зростання підтримки його пропозицій щодо врегулювання «української кризи»
Китай очікує, що його спільна з Бразилією пропозиція щодо мирного врегулювання «української кризи» набуватиме більшої підтримки серед інших країн світу.
Про це заявив спеціальний представник уряду КНР з питань Євразії Лі Хуей, передає кореспондент «Укрінформу».
За словами Лі Хуея, у разі підтримки китайсько-бразильського консенсусу щодо врегулювання російсько-української війни буде «більше надії на деескалацію, а перспективи миру стануть світлішими».
«Стосовно “української кризи” три країни мають схожі з китайською стороною позиції, вони підтримують комунікацію як із росією, так і з Україною та залишаються відданими політичному врегулюванню конфлікту шляхом діалогу і переговорів», — зазначив дипломат.
Лі Хуей також наголосив, що Китай продовжуватиме відігравати «конструктивну роль» у просуванні миру та припиненні вогню, оскільки «останнім часом ситуація стає дедалі складнішою».
Позиція Китаю щодо війни в Україні
Раніше Китай запропонував власний «мирний план» врегулювання війни в Україні. Лідер рф володимир путін заявив, що «багато положень висунутого Китаєм мирного плану співзвучні російським підходам» і «можуть бути взяті за основу для мирного врегулювання».
Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджується, але відзначила тоді, що Китай почав говорити про Україну.
Також Китай одного разу брав участь у дводенному саміті в Саудівській Аравії з обговорення «формули миру» президента Володимира Зеленського. Після цього міністр закордонних справ Китаю Ван Ї пообіцяв росії «відстоювати незалежну та неупереджену позицію».
А 23-25 липня глава українського МЗС Дмитро Кулеба на запрошення глави МЗС Китайської Народної Республіки Ван Ї здійснив візит до Китаю. Під час візиту Кулеба, зокрема, розповів про готовність України до переговорного процесу з росією, але «на певному етапі» — коли москва буде готова вести їх доброчесно. Водночас він зазначив, що наразі такої готовності з російського боку не спостерігається.
За словами Кулеби, у Пекіні погоджуються, що Україна потребує справедливого та стійкого миру, а не його ілюзії.
- Поділитися: