Азербайджан готовий постачати свою нафту до Білорусі замість неякісної російської нафти — посол
Азербайджан може забезпечити постачання нафти до білоруських нафтопереробних заводів для того, аби компенсувати втрату ними російської нафти через її низьку якість.
Про це повідомив посол Азербайджану в Білорусі Латиф Ганділов, передає «Интерфакс-Запад».
«В складні часи наші народи завжди одне одному допомагали, і це нас об’єднує. Ми завжди підставляємо одне одному плече. Якщо буде необхідність, Азербайджан частково виконає свій «братський борг». Ніяких сумнівів, що глави держав знайдуть спільну мову щодо цього питання», — повідомив посол Азербайджану у Мінську.
Водночас він додав, що маршрут постачання нафти до Білорусі є складним та може суттєво вплинути на її кінцеву вартість для білоруських споживачів. Зокрема одним зі способів постачання нафти до Білорусі є постачання через чорноморські порти України.
Раніше стало відомо, що Україна посилила контроль за якістю нафти у своїх нафтопроводах через неякісну російську нафту, що постачається до Білорусі. У Білорусі заявили, що планують знайти альтернативу російській нафті та імпортувати нафту з чорноморських та балтійських портів.
Нагадаємо, що раніше у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ. 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.
В українському уряді заявили, що намагаються вирішити ситуацію з ймовірним дефіцитом пального з мінімальними втратами.
18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів та вугілля до України. Крім цього, Росія заборонила український експорт низки товарів, зокрема труб.
Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.
В українському уряді вважають, що запроваджені обмеження не матимуть суттєвих негативних наслідків для економіки України. Зокрема, через те, що товарооборот між державами скорочується з року в рік.