Імпічмент Трампа: Парнас був присутній на зустрічі помічника Зеленського з адвокатом Трампа, де той тиснув на Україну
На зустрічі помічника Зеленського Андрія Єрмака з особистим адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані на початку серпня був присутній американський бізнесмен українського походження Лев Парнас. Нині він перебуває під слідством у Сполучених Штатах.
Присутність Парнаса на зустрічі Джуліані та Єрмака виданню The Daily Beast підтвердили сам Єрмак та адвокат Парнаса Джозеф Бонді. Зустріч, яку організовував тодішній спецпредставник Державного департаменту з питань України Курт Волкер, відбулася 2 серпня в Мадриді.
«Джуліані представив його як свого партнера / колегу і, здається, назвав його ім’я, але я його не запам’ятав, але згадав знову, коли побачив обличчя Парнаса по телебаченню і подумав, що воно виглядає знайомим. Але ми не говорили одне з одним, я спілкувався лише з Джуліані», — йдеться в коментарі Єрмака..
Джозеф Бонді також зазначив:
«Парнас вирушив до Мадрида, аби зустрітися з Рудольфом Джуліані, де він був присутній на зустрічі Рудольфа з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком, і був свідком того, як Рудольф тиснув на Єрмака від імені президента Трампа, аби схилити Зеленського оголосити, що його влада почне корупційне розслідування щодо Джозефа й Гантера Байденів та начебто втручання України у вибори 2016 року».
Сам Джуліані в коментарі виданню сказав, що ці заяви є спробою його атакувати з боку Демократичної партії.
«Просто скажіть їм, що Фірташ тут ні до чого. Я ніколи з ним не бачився і не знаю його», — сказав адвокат.
Лев Парнас деякий час працював усним перекладачем в юридичній фірмі, яка представляла інтереси українського олігарха Дмитра Фірташа. Цю інформацію сама фірма підтвердила в коментарі Reuters. Нині Фірташ перебуває у Відні й очікує екстрадиції до Сполучених Штатів, де його звинувачують у хабарництві. За інформацією TIME, адвокати Фірташа допомагали Джуліані збирати компромат на Джозефа Байдена — одного з політичних конкурентів Трампа, який висунув свою кандидатуру на президентські вибори в США 2020 року.
Парнас, а також Ігор Фруман — інший американський бізнесмен українського походження — співпрацювали з Джуліані. Зокрема, компанія Парнаса заплатила 500 тисяч доларів Джуліані за його лобістську роботу. Як повідомляв BuzzFeed, обидва бізнесмени організовували зустріч адвоката Трампа з новообраним президентом України Володимиром Зеленським, а також колишніми генпрокурорами Віктором Шокіним та Юрієм Луценком.
Експослиня США в Україні Марі Йованович називала Парнаса і Фрумана причетними до інформаційної кампанії проти неї, яка завершилася її відставкою з дипломатичної посади. Крім того, бізнесменів підозрюють у можливому лобіюванні інтересів адвоката Трампа в газовій сфері. Під час свідчень у межах розслідування імпічменту Дональда Трампа Фіона Гіл, колишня старша директорка з питань Європи та Євразії Ради національної безпеки США, розповіла про намагання Фрумана та Парнаса вплинути на керівництво Нафтогазу.
10 жовтня Парнаса і Фрумана затримали за звинуваченням у незаконному походженні коштів, які вони пожертвували організації America First Action, що підтримує Трампа. Наразі проводиться досудове розслідування у справі.
Бізнесмени мали свідчити в Конгресі у справі імпічменту Трампа, але відмовилися прийти добровільно. Пізніше Парнас змінив свою думку і через свого адвоката Джозефа Бонді заявив про готовність співпрацювати з конгресменами. Бізнесмен також, за інформацією The New York TImes, попереджав новообрану владу України про призупинення військової допомоги з боку США.
Нещодавно адвокат Бонді повідомив, що Парнас уже деякий час надає матеріали комітету, що веде слухання у справі імпічменту Трампа
«Ми сподіваємось, що Комітет нарешті визначить час для зустрічі та заслуховування свідчень [Парнаса]», — додав адвокат.
Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.
- На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
- У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
- 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
- 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
- 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.