Кувейт може інвестувати в українську систему лікування раку
Кувейтський фонд арабського економічного розвитку готовий надати Україні позику для удосконалення системи лікування раку.
Зокрема, мова йде про проекти щодо лікування раку та трансплантації кісткового мозку.
«Ні для кого не секрет, що саме ці питання є найбільш болючими для нашої системи охорони здоров’я. Наприклад, цього року на програму «Лікування за кордоном» з держбюджету було витрачено близько 580 млн грн. Саме тому потрібні інвестиційні проекти, які б розвивали трансплантацію в Україні», — зазначив після зустрічі з КФАЕР заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
Натомість кувейтська сторона зацікавилась українським досвідом впровадження медичної реформи, адже найближчим часом планує реалізувати подібну реформу.
Зазначимо, що наразі деталі угоди невідомі, зокрема вартість інвестицій кувейтської сторони та основні напрямки їхнього використання.
30 жовтня стало відомо, що МОЗ відправить на програми лікування за кордоном 21 людину. На ці потреби витратять 65,5 мільйона гривень.
Нагадаємо, 2 червня на сайті «Онкологічний портал України» з'явилась стенограма промови заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати. У стенограмі, зокрема, містилась заява Лінчевського щодо нібито неефективності лікування онкохворих закордоном, яка викликала обурення у суспільстві.
У ЗМІ була поширена фраза, яку нібито сказав Лінчевський під час засідання: «Це рак! Вони всі помруть».
Водночас речник МОЗ Олександр Ябчанка пояснив Громадському, що Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичний закид.
За його словами, таким чином Лінчевський відповів на критичне зауваження про те, що «25% онкохворих пацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають».
Сам заступник Супрун Лінчевський заявив, що його виступ мав на меті переконати Рахункову палату, що програма «Лікування закордоном» повинна існувати.
Рахункова палата опублікувала аудіо вислову Лінчевського щодо онкохворих.
Очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що розцінює випадок з заступником Лінчевським, як тиск на очолюване нею відомство.
Дисциплінарна комісія, що розглядала справу Лінчевського, не знайшла проступків у його висловлюваннях.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман порадив Лінчевському попрацювати у хоспісі, але пізніше, коли прослухав аудіозапис, заявив, що слова Лінчевського вирвані з контексту.