«Квантовий стрибок Шевченка» виставлять в ОАЕ
Виставку «Квантовий стрибок Шевченка», яку експонували в київському метро та згодом пошкодили ножем, покажуть у столиці Об'єднаних Арабських Еміратів — Абу—Дабі.
Про це Громадському повідомив організатор виставки, українець Євген Семенов.
Він дізнався про виставку з медіа, ще коли її експонували в метро Києва. Також знає, що портрети Шевченка в образах Гаррі Поттера чи Фріди Кало порізали ножем, а згодом аналогічні виставки скасували у Вінниці та Львові.
«В ОАЕ цю виставку вирішили все ж організувати, адже вона дозволяє познайомити та зацікавити іноземців постаттю великого Шевченка», — розповів Семенов.
Хлопець додає, що однією з головних офіційних цінностей Об'єднаних Арабських Еміратів є толерантність — «а 2019 рік оголошено роком толерантності».
Самі портрети друкуватимуть у місцевій поліграфії. А на виставку 9-10 березня в столиці Еміратів чекають, як українців, так й іноземців, зазначив Євген.
Зазначимо, що націоналіст Юрій Павленко (Хорт), який визнав, що це він пошкодив виставку «Квантовий стрибок Шевченка» у метро Києва, пояснив Громадському свій мотив тим, що експозиція «образила його національні почуття». Згодом він закликав до переслідування автора виставки, художника Олександра Горехова.
Пізніше власник Pizza Veterano Леонід Остальцев повідомив, що «Квантовий стрибок Шевченка», покажуть у його піцерії. На що ветерани Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» та ще кількох батальйонів закликали Остальцева не проводити виставку, адже «у суспільстві вже виникли суперечності щодо цих робіт». Сам Остальцев сказав, що не бачить у ній нічого провокаційного.
За 17 днів після початку виставки та за 10 днів після її пошкодженняневідомі в масках Гоголя відновили виставку «Квантовий стрибок Шевченка». Утім зранку портрети демонтували, адже їх встановили без погодження з метрополітеном.
«Квантовий стрибок Шевченка» — це виставка портретів поета та художника Тараса Шевченка в образах відомих культурних та наукових діячів, а також анімаційних персонажів. Її організував Національний музей Шевченка. Цільовою аудиторією виставки були підлітки 14-15 років, у такий спосіб музей хотів підняти інтерес молоді до Шевченка.