Китай планує знизити мита на товари з більшості країн-партнерів
Китайська влада планує знизити рівень мит на більшість товарів, які ввозяться у країну. Метою рішення є стимулювання споживання всередині Китаю для того, аби не допустити згасання росту китайської економіки.
Китайська влада планує знизити рівень мит на більшість товарів, які ввозяться у країну. Метою рішення є стимулювання споживання всередині Китаю для того, аби не допустити згасання росту китайської економіки.
Про це повідомляє Bloomberg.
Наразі середній розмір митних тарифів на імпорт у Китаї у декілька разів вищий, за мита у розвинених країнах світу. Наприклад, у США, до початку торговельної війни, середні мита на імпорт складали 3,4%, в той час як у Китаї цей показник складає майже 10%. Зокрема, це було однією з причин, чому президент США Дональд Трамп називав китайську економіку протекціоністською та розпочав торговельну війну.
«Подальшим зниженням рівня мит Китай хоче показати, що він продовжуватиме відкриватися та проводити реформи, незважаючи на ситуацію з торговельною війною. Це як зобов'язання перед місцевою та закордонною аудиторією, це жест», — повідомив Томмі Ксі, економіст Oversea-Chinese Banking Corp.
Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ
У США 6 липня набули чинності 25%-ві мита на товари з Китаю. Загальну вартість нових обмежень оцінюють у 16 мільярдів доларів.
У Вашингтоні запровадження таких мит пояснили тим, що «китайські підприємства присвоюють собі американську інтелектуальну власність і технології, а також Пекін застосовує нечесні практики на ринку».
Водночас влада Китаю планує запровадити аналогічні американським митним обмеженням заходи щодо американських товарів. Після чого Трамп пригрозив Китаю новими митами на 200 мільярдів доларів.
Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на 250 мільярдів доларів китайського імпорту.
Крім цього Трамп погрожував запровадити мита ще на 267 мільярдів доларів товарів з Китаю.
Напередодні Трамп попередив низку американських компаній, зокрема Apple, про перенесення свого виробництва за межі Китаю через ймовірне подорожчання їхньої продукції.
Мита США підштовхнули лідерів Китаю та Росії до глибшої двосторонньої співпраці, зокрема з метою протидії торговельній політиці Трампа.
Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.
З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.
Китай та США домовлялись про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.
У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.
Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.
Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.