Литва закликала країни Європи розширити санкції проти Росії
Сейм Литви 10 грудня ухвалив резолюцію на підтримку України, в якій закликав європейські країни «змінити стратегію Заходу щодо стримування російської агресії». За документ проголосували 79 депутатів, двоє утрималися.
Замість того, щоб запроваджувати точкові санкції за окремі інциденти, литовські парламентарі пропонують висунути Росії список вимог, за невиконання яких їй загрожуватимуть «більш ефективні і широкі санкції».
«Російська Федерація навмисно робить послідовні, руйнівні і агресивні дії проти України, Європейського союзу і НАТО, їхніх держав-членів і критиків Кремля, і перейшла «червону лінію» в Керченській конфлікті», — йдеться у резолюції.
Депутати литовського сейму пропонують пред’явити Росії такі вимоги:
- терміново передати Керченську протоку Організації Об’єднаних Націй;
- передати контролю над окупованими і контрольованими російською стороною територіями миротворчій місії ООН;
- звільнити всіх українських політв’язнів і військовополонених.
Якщо Росія проігнорує ці вимоги найближчим часом, литовські депутати пропонують «ввести всеосяжні санкції, зокрема, в російському газовому, нафтовому і фінансовому секторах, включно з видаленням її із системи SWIFT».
Литва стала першою країною-членом НАТО, яка вирішила запровадити санкції щодо Росії у зв'язку з її агресією проти України в Керченській протоці. Вона заборонила в'їзд у країну 20-ом громадянам РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося
Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові
26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)
30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України
2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде