Матері політв’язня Кольченка дозволили триденне побачення з сином
Матері українського політв’язня Олександра Кольченка дозволили триденне побачення з сином. Вона вже прибула до Челябінська.
Матері українського політв’язня Олександра Кольченка дозволили триденне побачення з сином. Вона вже прибула до Челябінська.
Про це повідомляє «Интерфакс» з посиланням на прес-службу регіональної громадської наглядової комісії.
«Родичам дозволили побути разом три дні. Для більш комфортного перебування їм виділили кімнату з усіма зручностями в готелі виправного закладу», — сказали в прес-службі.
Також представники наглядової комісії, яка контролює дотримання прав людини в місцях позбавлення волі, зустрілися з матір’ю Кольченка.
«Мама хоче тільки одного, щоб її сина випустили на свободу. Можливо, це може бути обмін на російських ув’язнених в українських в’язницях», — зазначили в комісії.
У наглядовій комісії також заявили, що після припинення голодування Кольченко повернувся до попередньої ваги — 64 кілограми.
13 липня мати політв’язня Олександра Кольченка привітала незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова з днем народження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка
29 червня український політв’язень Кремля Олександр Кольченко в колонії Челябінської області зустрівся з адвокатами та розповів про умови свого утримання та стан здоров’я. Він повідомив, що умови утримання не змінилися, а стан здоров'я — нормальний.
7 червня Кольченко припинив голодування, яке оголосив 31 травня з вимогою звільнити Олега Сенцова. Громадське опублікувало повний текст листа Кольченка.
Кольченко зазначав, що триматиметься, доки вистачить здоров’я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка
Мати Кольченка закликала президента України Петра Порошенка сприяти звільненню українських політв’язнів.
Пізніше правозахисник розповів, що лікарі виводять Кольченка з голодування.
19 червня у Федеральній службі виконання покарань Росії заявили, що стан здоров’я українського політв’язня Олександра Кольченка нібито «задовільний».
Нагадаємо, що посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.
Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.
15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова.
Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.
21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.
Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.
14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського
Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.