Митрополит Константинополя прибув до Андріївської церкви на першу службу
Митрополит Константинопольського патріархату Еммануїл Галльський прибув до Андріївської церкви в Києві, аби взяти участь у першій службі Вселенського патріархату. Галльський — повірений Константинополя, який і проголошував рішення про те, що Україна отримає автокефалію.
Кореспондент Громадського Василь Пехньо перебуває на місці подій.
13 грудня відбулося перше в історії богослужіння, коли віряни усіх православних церков України провели літургію з представниками Константинополя.
Саме митрополит Галльський очолюватиме Об'єднавчий собор 15 грудня, на якому відбудеться об'єднання православних церков та оберуть голову єдиної помісної православної церкви в Україні.
«Я прийшов сюди і сподіваюсь взяти участь у літургії, яку будуть проводити екзархи Вселенського патріархату. Сподіваюся, що це буде гарно і не так, як це буває на православних службах в Україні. Це новий досвід», — розповів киянин Євген, який прийшов на службу.
До Андріївської церкви, в якій раніше проводила службу Українська автокефальна православна церква, прибули двоє повірених Вселенського патріархату. Вони приїхали о 09:20, а о 09:30 розпочалася служба — у день православного свята, дня святого Андрія Первозванного.
«Я прийшла, бо сьогодні святковий день Андрія Первозванного і хотілося взяти участь у такій історичній події. Як колишня парафіянка УПЦ МП, а згодом УПЦ КП, я бажаю створення єдиної помісної церкви в Україні. Хотілося би визнання (церкви), стільки років поневірянь церкви Київського патріархату, хотілося би всесвітнього визнання», — розповіла учасниця служіння Марія.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи готова Софія Київська стати головним храмом нової української церкви?
Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтнясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна