Порошенко: Були б раді бачити Туреччину у миротворчій місії ООН на Донбасі
Президент Петро Порошенко заявив, що запропонував президенту Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану підтримати рішення щодо розміщення миротворців ООН на Донбасі та взяти участь у цій місії військовим Туреччини. Про це Порошенко заявив на прес—конференції у Стамбулі за підсумками зустрічі з Ердоганом.
«Ми підтвердили налаштованість працювати разом над вирішенням тих питань, як на двосторонньому рівні, так і на багато сторонньому рівні у форматі міжнародних організацій. Зокрема, у форматі ОНН. Я запропонував пану президенту (Ердогану, ред.) активізувати наш діалог, і в тому числі, у плані підтримки рішення щодо розміщення миротворців відповідно до мандату Радбезу ООН. Ми довіряємо Туреччині і були б щасливі бачити, що Туреччина взяла участь у встановленні миру на Донбасі через розміщення своєї миротворчої місії в складі ООН», — сказав Порошенко.
26 вересня президент України Петро Порошенко закликав Організацію Об'єднаних Націй ввести миротворчу місію на Донбас у межах одного із заходів 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.
Раніше спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер повідомив, що Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія та Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.
Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер повідомив Громадському, що, на його думку, Росія чекатиме закінчення виборів в Україні, перш ніж вирішувати питання миротворчої місії ООН на Донбасі.
Колишній генсек НАТО Андерс фог Расмуссен повідомив раніше Громадському, що миротворці ООН є єдиним інструментом, щоб гарантувати мир на Донбасі.
Раніше радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що участь Росії в обговоренні щодо миротворців на Донбасі — це ймовірне визнання, що Росія є частиною «цієї проблеми».
Ідею введення миротворців підтримав президент Польщі Анджей Дуда.
Раніше президент Петро Порошенко заявив, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі
Як повідомлялося, Туреччина підтримала введення миротворців ООН на Донбас.
Раніше Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».
В МЗС України повідомляли, що миротворці мають поступово перебративесь контроль на Донбасі.
У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».