Порошенко підтвердив, що томос про створення української церкви Варфоломій вручатиме 6 січня
Президент Петро Порошенко заявив, що Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив, що новий глава Української православної церкви отримає томос 6 січня. Відтак, за його словами, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.
«Томос урочисто вручатимуть на наш Святвечір. Це буде найпримітніше Різдво в історії України», — заявив Порошенко.
Нагадаємо, 13 грудня речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) заявив, що томос про автокефалію голові помісної православної церкви в Україні вручать 6 січня у Константинополі.
15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він
Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.
Російська православна церква (РПЦ) назвала «канонічно нікчемним» Об’єднавчий собор у Києві.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кого оберуть, того і будемо підтримувати»: як у Києві чекали на предстоятеля нової української церкви (РЕПОРТАЖ)
На Об'єднавчому соборі також затвердили статут нової церкви. Тисячі людей прийшли на Софійську площу, аби взяти участь у події.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.
Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета. У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
13 грудня, у день православного свята Андрія Первозванного відбулося перше в історії богослужіння, коли віряни усіх православних церков України змогли провести літургію з представниками Константинополя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я