Перша служба Вселенського патріархату в Андріївській церкві у Києві, 13 грудня 2018 року. 18 жовтня Верховна Рада підтримала передачу Андріївської церкви в постійне користування Вселенському патріархату
Фото:

Соколовська Інна / УНІАН

В Андріївській церкві відбулося перше богослужіння українських православних вірян з представниками Константинопольського патріархату.

Службу вели на трьох мовах — українській, церквнослов’янській та грецькій. До Андріївської церкви прийшли представники усіх трьох православних церков України — УПЦ Московського патріархату, УПЦ Київського патріахату та віряни автокефальної церкви.

Службу вели два повірених Вселенського патріархату — Ілларіон та Даниїл. Крім того, на службі був спеціальний повірених Вселенського патріарха — митрополит Еммануїл Галльський. Саме він очолить Об’єднавчий собор у Києві 15 грудня, на якому об’єднаються православні церкви України та оберуть голову єдиної помісної церкви.

Повірений Вселенського патріарха Еммануїл Галльський (в центрі) на службі в Андріївській церкві, Київ, 13 грудня 2018 року
Фото:

Василь Пехньо/Громадське

13 грудня, у день православного свята Андрія Первозванного відбулося перше в історії богослужіння, коли віряни усіх православних церков України змогли провести літургію з представниками Константинополя.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи готова Софія Київська стати головним храмом нової української церкви?

Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: