Пристайко розповів, що планують обговорити на наступній «нормандській зустрічі»

Під час наступного «нормандського саміту», попередньо запланованого на квітень 2020 року, українська сторона підійматиме питання про передачу Україні кордону на Донбасі, припинення вогню та обмін полонених.

Про це в етері «Свобода слова» на ICTV розповів міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

Зокрема, під час наступної «Нормандії» планують підняти питання про створення робочої групи, яка займеться питанням передачі кордону Україні.

«Вона б зайнялася цим питанням: яким чином відбувається передача кордону Україні під повний контроль, скільки потрібно сил, зусиль, етапів і т.д.. Станом на сьогодні така група ще не створена, і саме тому президент Зеленський, як і минулого разу, буде наполягати, щоб це питання було розглянуто», — сказав він.

Міністр наголосив, що контролювати кордон з українського боку мають українські прикордонники: «Це ідеальний варіант, над яким працює і уряд, і президент, і всі інші».

Окрім того, залишаються питання про припинення вогню на Донбасі, наступний обмін полонених, допуск представників Червоного хреста на непідконтрольну Україні територію.

Пристайко уточнив, що з минулої «нормандської зустрічі» вдалося дійти прогресу лише в обміні полонених, додавши, що наступний обмін планують провести ще до зустрічі лідерів чотирьох країн.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сумнівається, що наступний «нормандський саміт» відбудеться у квітні 2020 року, оскільки українська сторона, за його словами, не дотримується своїх домовленостей, досягнутих на зустрічі 9 грудня у Парижі.

Напередодні у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що проведення нової зустрічі лідерів «нормандської четвірки» залежить від прогресу у виконанні попередніх домовленостей.

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що сумнівається у проведенні зустрічі лідерів «нормандської четвірки» у квітні, як було заплановано раніше.

Нагадаємо, 9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Лідери погодились зустрітися знову через 4 місяці, тобто у квітні 2020-го.

Зі всього, про що домовились на саміті у грудні, було виконано лише пункт про обмін полонених. Також Верховна Рада продовжила дію закону про особливий статус Донбасу у старій редакції.

Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:

Про що НЕ домовилися: